Kurumsal Seo Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kurumsal Seo Nedir?

Kurumsal Şirketler için özenle yapılması gereken bir seo çalışma yöntemidir. Bize bir çok firma eskiden Google da çıkıyorduk artık çıkmıyoruz gibi şikayetler ile gelmektedir. Maalesef bir çok bilinçsizce çalışma www.sirketiniz.com şeklinde kurumsal kimliğinizi tehlikeye atmaktadır, bu tür çalışmalardan kaçınılması gerekmektedir. Kurumsal bir firma şirket ismini içeren kartvizitlerinde bulunan site adreslerini böyle kolayca kaybetmeyi asla göze almamalıdır.

Kurumsal Seo Nasıl Olmalı?

Yapılması gereken ilk şey bu konu ile alakalı hizmet veren bir kurum ile çalışmaktır. Mutlak surette kendi menfaatlerinizi gözeterek sözleşme yapmalısınız bu sözleşme de tüm haklarınızı koruma altına almalı ve size bu konu da hizmet veren kurumun tüm taahhütlerini yazıya döküp altına imza atmaktan çekinmemesine dikkat ediniz. Vaat edilen tüm şeylerin sözleşme de detaylı olarak belirtilmesine bu çalışmalar sonunda web sitenize gelebilecek her türlü sorun ile ilgili sorumluluk alabilecek bir firma ile çalıştığınızdan emin olun. Çok düşük maliyetler ile bunu bir deneyelim mantığı ile çıktığınız yolda çok büyük sorunlar yaşaya bilir, telafisi olmayan hatalar yapılmasına müsade etmiş olabilirsiniz.

Kurumsal Seo Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çalışacağınız kurumsal seo çözüm ortağınızın rekabetin çok yüksek olduğu sektörler de referans gösterebildiğinden emin olun. Gerekli görürseniz referans gösterdikleri firmaları arayıp bilgi almaktan çekinmeyiniz. Mutlak surette karşılıklı sözleşme yaparak çalışınız, sözleşme ye atılan imzanın yetkili imza olduğundan emin olun.

Kurumsal Seo Hizmeti Kimlerden Alınmalı?

Referans çok önemlidir bu referans çeşitli rekabetin çok yüksek olduğu alanlarda olursa oldukça tatminkar olacaktır. Çalışmaları nasıl yapacağını açıkça anlatan kişileri tercih edin ve düzenli rapor talep edin. Bu konularda hoşnutsuz olan kurumlar ile çalışmaya asla başlamayın.

Başarı Ne Zaman Gelir?

Başarı anahtar kelimenin rekabet oranına göre değişiklik göstermektedir. 15 gün ile 90 gün bazen çok zor anahtar kelimeler de 180 güne kadar çıkabilir. Önemli olan ne kadar süre de çıktığı değil orada ne kadar uzun kalacağıdır. Uzun yıllar başarılı şekilde yükseldiği yerde kalmasını sağlayabilecek kurum ile çalışmalısınız.

Ne Kadar Süre Çalışma Yaptırmalıyım?

Seo çalışmaları devamlı olarak yapılması gereken bir çalışmadır. Arama motorları güncel düzenli referans alan referansları oterite sitelerden olan web sitelerini sever ve öne çıkartır. Bu sebepledir ki seo çalışmaları düzenli ve devamlı olarak yapılmak durumundadır.

Fiyatı Maliyetleri Ne Kadardır?

Web Sitenizin ve Anahtar Kelimenizin rekabet oranına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Örneğin asla bir mahalle terzisinin maliyeti ile tatil ya da uçak bileti gibi sektörlerin fiyatı bir olamaz. Örnek vermek gerekirse Atatürk Mahallesi Terzi kelimesi ile Uçak Bileti ya da Ucuz Uçak Bileti gibi bir kelimenin aynı bütçe ile hizmet alması mümkün değildir

Nereden Başlamalıyım?

Bu konu ile ilgili güvendiğiniz bir firma ile temasa geçerek randevu talep ediniz ve bu randevu da kurumu ve gelen kişiyi iyice değerlendirerek çalışmalarınıza yön veriniz.